E-shop Kontakt eKukátko

Příběhy poradců ST Consult

Bojíte se, že nemáte znalosti z oblasti financí a finančního poradenství, či vám připadá, že jste na práci příliš mladí, nebo máte naopak již vysoký věk? Nebojte se, výborných výsledků u naší společnosti dosahují jak zkušení finanční poradci, tak i poradci bez dřívějších zkušeností z finančního sektoru, mladí lidé, ženy po mateřské dovolené, lidé ve středním věku, manželské páry a lidé po padesátce. Inspirujte se příběhem některého z nich.

Lidé pracující v sektoru financí – Ing. Antonín Stašek

Ve finančním sektoru pracuji více než 30 let, z toho 20 let jsem pracoval jako zaměstnanec, a to ve státní i v soukromé sféře. Teprve nástupem do společnosti ST Consult jsem konečně získal možnost seberealizovat se v tom, v čem jsem v podstatě po vystudování vysoké školy viděl smysl své práce, a tím byla možnost ovlivnit výši svého příjmu, organizovat si svůj pracovní a osobní čas a perspektiva manažerského kariérového růstu. Žádné z předcházejících zaměstnání mi tuto příležitost nedávalo až v takové míře jako společnost ST Consult, a to mohu říci, že mám zkušenosti i s prací na různých vysokých pozicích v bankovním sektoru.

Do společnosti ST Consult jsem přišel v roce 2005 (z konkurenční společnosti) a musím říci, že důležitou roli v tomto rozhodnutí sehrála znalost majitelů společnosti, zejména charizmatická osoba výkonného ředitele pana Jaroslava Trávníčka a jeho manželky, které jsem znal z dřívější doby a kterých si vážím nejen po odborné, ale i lidské stránce. Na společnosti ST Consult si cením možnosti, které se mi dostává v oblasti vzdělávání (na které společnost klade velký důraz), růstu v kariérovém žebříčku, možnosti spolupracovat s nejvýznamnějšími společnostmi na finančním trhu, možnosti se podílet na vytváření „know how“ společnosti a dále si cením silného zázemí společnosti a jejího dynamického rozvoje.

Mladí lidé a studenti – František Komoň

Se společností ST Consult spolupracuji již od roku 2008 (tehdy mi bylo 21 let) a v současné době jsem již na pozici regionálního manažera. Na práci finančního poradce mne na začátku zaujala možnost ovlivnit si sám výši svého příjmu a svůj životní standard. Někteří lidé z mého okolí mne sice od této práce odrazovali s tím, že jsem na to moc mladý a že se mi nebude dařit. Musím uznat, že začátky nebyly lehké. V tomto období mi však velmi pomohla svým zázemím firma a můj manažer, a pak také osobní zarputilost jít do toho. Výzvu jsem viděl také v úspěchu mých kolegů a často jsem si říkal, že když se to povedlo ostatním lidem, tak se mi to povede také. Poměrně brzy jsem se naučil hospodařit s časem, plánovat si schůzky a dosahovat odpovídajících výkonů, které postupně začaly naplňovat mé sny.

Po své zkušenosti jsem přesvědčen, že práce finančního poradce je vhodná i pro mladé lidi, poněvadž ti se lépe učí novým věcem a jsou flexibilnější. Určitou nevýhodou může být u některých klientů zdání nízkého věku a tím i malá zkušenost. Tento handicap se snažím překonávat odbornými znalostmi, což se mi daří. Jsem velmi rád, že jsem dostal možnost

pracovat pro společnost ST Consult, protože ji vnímám jako společnost, která se dynamicky rozvíjí a má velkou perspektivu a budoucnost.

Lidé ve středním věku – Petr Šedivý

V oblasti financí a finančního poradenství se pohybuji již více než 15 let. Před příchodem do společnosti ST Consult jsem pracoval jako nástrojař ve strojírenském podniku a doufal ve slibnou kariéru. Mé sny se postupně rozplývaly, a když mi v 35 let bylo naznačeno, že na to, abych vedl lidi a společnost, nejsem vhodný, rozhodl jsem se udělat radikální krok. Opustil jsem zaměstnání a od března roku 2008 jsem začal pracovat jako finanční poradce u společnosti ST Consult. Za tuto dobu jsem se v kariérovém řádu dostal na pozici vedoucí obchodní skupiny II. stupně a mám možnost neustále růst v kariérovém řádu. To je pro mne velkou motivací a hnací silou. Vedle možnosti růst kariérově si na společnosti ST Consult cením špičkového vzdělání v oblasti obchodních dovedností, které poskytuje svým manažerům a poradcům, přátelského kolektivu a vědomí, že pokud si nejsem v něčem jistý, mohu se vždy na někoho obrátit. K rozhodnutí stát se finančním konzultantem u ST Consult mne motivovala také možnost ovlivnit výši svého příjmu, být pánem svého času, dále mne oslovil propracovaný školicí systém, spravedlivé ohodnocení a po určité době možnost podílet se na chodu této společnosti a ovlivňovat ji svými nápady a připomínkami.

Lidé 50+ – Ing. Ladislav Bittner

Nedávno jsem potkal svého kamaráda z mládí, kterého jsem neviděl skoro 25 let. Povídali jsme si a on si najednou začal stěžovat, že dostal ve svých 55 letech výpověď, je na úřadě práce a novou práci nemůže již delší dobu najít. Jeho pocity chápu, protože jsem byl před pár lety v podobné situaci, pouze s tím rozdílem, že jsem sice nebyl na pracovním úřadě, ale taktéž jsem pracoval v obuvnickém průmyslu, který pomalu skomíral. Z tohoto důvodu jsem byl nucen si hledat příležitost, jak si přivydělat.

Tuto příležitost jsem našel v pojišťovnictví. Samozřejmě že ze začátku se mne zmocňovaly pocity, že to nezvládnu, že jsem na tuto práci už moc starý apod. Během krátké doby jsem se

ale úspěšně zaškolil a začal fungovat jako pojišťovací zprostředkovatel. V roce 2007 jsem pak dostal nabídku od vedení společnosti ST Consult a po delším zvažování jsem ji přijal. Nyní s odstupem času mohu říci, že to byl dobrý krok. Z oblasti pojišťovnictví jsem přestoupil na plný úvazek do oblasti finančního poradenství a mé práci byl dán větší řád a vize. Firma mě systémově vzdělává a umožňuje můj odborný růst, čehož si velmi cením. Osobně bych chtěl vzkázat všem dříve narozeným, ať nemají obavu začít i v pozdějším věku s prací finančního poradce u ST Consult. Pokud máte chuť na sobě pracovat, jste ochotni se vzdělávat a změnit své zažité návyky, určitě to zkuste. Nikdy totiž není pozdě.

Manželské páry – Caudrovi

CAUDROVA-VYBER_FINAL

Jmenuji se Veronika Caudrová a ve světě financí a finančního poradenství se pohybuji 16 let z toho ve společnosti ST Consult jsem jedenáctý rok. Díky skvělým podmínkám, které mi firma poskytla, jsme si začala postupně budovat tým lidí. Budování týmu sebou neslo nárůst práce, kterou jsem postupně přestala samostatně zvládat. Stála jsem před rozhodnutím, zda přijmout asistentku, nebo požádat o spolupráci svého manžela.

Vzhledem k tomu, že práce je časově flexibilní a mnohdy je potřeba řešit telefonáty klientů i v pozdních hodinách, rozhodla jsem se pro druhou možnost a myslím, že to byla správná volba. Manžel opustil zajímavé místo u policie a začal pracovat jako finanční poradce. Jelikož jsme byli oba zvyklí pracovat s lidmi a práci máme rozdělenu, tak mohu za sebe říci, že ve spolupráci nevidím jediné negativum. Díky tomu, že každý má své úkoly, tak si ani nestíháme nějak překážet, natož abychom si lezli na nervy. Navíc jsme časově flexibilní, můžeme si plánovat společné aktivity (i mimopracovní) a vzájemně si kdykoliv pomoci a je jedno, jestli to je brzy ráno či pozdě večer. Spolupráce nám plně vyhovuje a ve svém manželovi mám velkou oporu. Pokud si správně rozdělíte role, vřele to všem doporučuji.